Wspólnie szyjemy filcowe serduszko na Dzień Matki - odsłona 2

12:34

Cześć!

Tydzień temu pokazałam Wam, krok po kroku, jak uszyć filcowe serduszko specjalnie dla mamy. Chciałam w ten sposób udowodnić, że zrobienie prezentu, który wyrazi nasze uczucia i który będzie stanowił swego rodzaju podziękowanie za codzienną miłość i poświęcenie, nie musi być bardzo trudne. Uważam, że z wykonaniem takiego serduszka poradzi sobie każdy, kto potrafi utrzymać igłę w ręku :) Prezent nie zawsze musi być drogi czy modny, by się podobać. Nie musi też posiadać metki znanego producenta. Moim zdaniem najlepszymi projektantami i producentami jesteśmy my sami. A trud i czas włożone we własnoręczne stworzenie upominku zawsze się opłacają.

Bez zbędnego przedłużania serdecznie zapraszam na drugą odsłonę filcowego DIY na Dzień Matki. Przygotowałam dla Was kolejną instrukcję jak uszyć serduszko, tym razem jest to serduszko z motylem. Do roboty Kochane!


diy, instrukcja szycie, filcowe serce, serce z filcu, serce z motylem z filcu, jak uszyc filcowe serce, jak uszyc serce z filcu, serce z filcu darmowy szablon, filc darmowy szablon do druku, prezent dzien matki, recznie robiony prezent dzien matki, recznie robiony prezent dla mamy, instrukcja jak uszyc serce z filcu, jak uszyc z filcu, filc diy, felt diy, felt heart, felt free template, felt printable free template, prezent z filcu, felt butterfly, filcowy motyl

 Co będzie potrzebne:

- cienki filc w trzech kolorach;
- niewielki kawałek kolorowego materiału
  (wielkości ok. 10 x 8 cm);
- flizelina termoprzylepna (jeśli kolorowy materiał jest cienki
  lub bardzo elastyczny);
- wstążka o szerokości ok 1 cm i długości ok. 18 cm;
- nici lub mulina;
- wypełnienie (np. włóknina silikonowa);
- ozdobny guziczek;
- nożyczki, igła, szpilki, ołówek
- wydrukowany szablon.

diy, instrukcja szycie, filcowe serce, serce z filcu, serce z motylem z filcu, jak uszyc filcowe serce, jak uszyc serce z filcu, serce z filcu darmowy szablon, filc darmowy szablon do druku, prezent dzien matki, recznie robiony prezent dzien matki, recznie robiony prezent dla mamy, instrukcja jak uszyc serce z filcu, jak uszyc z filcu, filc diy, felt diy, felt heart, felt free template, felt printable free template, prezent z filcu, felt butterfly, filcowy motyl

Zaczynamy!

1. Wydrukuj SZABLON FILCOWEGO SERDUSZKA Z MOTYLEM. Jeśli chcesz, możesz zmienić jego rozmiar (moje serduszko ma wymiary 10,5 x 9,5 cm). Wytnij wszystkie elementy szablonu. Formy motyla 1, motyla 2 oraz serduszka poprzypinaj szpilkami do różnokolorowego filcu. Kształt motyla 4 przypnij do kolorowego materiału. Jeśli materiał, z którego chcesz wyciąć motyla 4, jest cienki lub bardzo elastyczny, podklej materiał flizeliną.
2. Dokładnie wytnij wszystkie elementy. Pamiętaj, że serduszko musisz wyciąć dwa razy. Dla ciekawszego efektu jedno serce możesz wyciąć nożyczkami w zygzak.
3. Kształt motyla 3 odrysuj ołówkiem na wierzchnim serduszku.
4. Wytnij ostrożnie odrysowany kształt ostrymi nożyczkami.
5. Naszkicuj ołówkiem na wierzchnim sercu napis "Mama" i serduszko. Jeśli nie czujesz się na siłach, by to zrobić, możesz przyłożyć do filcowego serca formę wyciętą z szablonu i odrysować napis ołówkiem na tyle mocno, by przedziurawił papier w miejscach przesuwania grafitu.
6. Motyla 4 wyciętego z materiału przyłóż od spodu do wyciętego w serduszku kształtu i przypnij go szpilkami.
7/8. Przyszyj motyla z materiału ściegiem "za igłą". Użyj do tego kolorowych nici lub muliny, aby ścieg był wyraźnie widoczny na wierzchu.
9. Ściegiem "za igłą" wyszyj napis "Mama" oraz serduszko. Także do tego użyj kolorowych nici. Staraj się, by ścieg był dość drobny, aby ładnie układał się na zaokrąglonych częściach literek.
10. W miejscu serduszka możesz przyszyć ozdobny guziczek.
11/12. Nałóż na siebie wycięte z filcu kształty motyla 1 i motyla 2. Następnie przyszyj je prostym ściegiem "za igłą" do motyla z kolorowego materiału.
13. Ułóż serca jedno na drugim i zepnij je szpilkami. Przygotuj wstążkę - złóż ją na pół i zepnij szpilką lub zabezpiecz na dole nitką.
14. Zszyj serca ściegiem dzierganym (czyli tzw. płotkiem). Zszywanie zacznij od dołu serca, dzięki temu na koniec będzie Ci łatwiej wypełnić serce wkładem. Gdy dotrzesz ze zszywaniem do środkowego wcięcia serca, włóż pomiędzy jego dwie części przygotowaną wstążkę i przypnij ją szpilką. Pętelka powinna mieć długość ok. 7 cm.
15. Teraz możesz zszywać serce dalej, jednak nie do samego końca. Pozostaw dziurkę o szerokości ok. 2,5 cm i przez nią wypełnij serce wkładem. Kontroluj, by wypełnił on całe serce, również w jego najgłębszej części. Po wypchaniu serca zaszyj pozostały otwór i zakończ ścieg (najlepiej dwoma) supełkami. Ukryj supełki w środku, by nie były widoczne na wierzchu.
16. Podziwiaj swoje zdolności i chęci! Zasłużyłaś na odpoczynek!

To wszystko! Serduszko jest gotowe! Mam nadzieję, że wszystko poszło po Waszej myśli i jesteście zadowolone z końcowego efektu. Jestem pewna, że każda mama ucieszy się z takiego prezentu :)

Na koniec chciałabym tylko przypomnieć, że szablon filcowego serduszka z motylem, który udostępniam, jest całkiem darmowy. Pamiętajcie jednak, że  jest on przeznaczony tylko do Waszego prywatnego użytku. Nie zgadzam się na kopiowanie szablonu i udostępnianie go na innych stronach w internecie. Nie wyrażam również zgody na sprzedawanie przedmiotów uszytych na podstawie tego szablonu ani na sprzedawanie samego szablonu. To tak w ramach przypomnienia :)

Dziękuję za uwagę :D
Papa! 
docs.google.com/uc?export=download&id=tutajIDpliku0BzCazdGI2YAjTjRTd1B4R0NlakE

Zobacz również

6 komentarzy

 1. To prawda, że najlepsze prezenty to te zrobione samemu, od serca (tutaj wręcz dosłownie :D), a nie te kupowane, choćby były nie wiadomo jak drogie i z nie wiadomo jak znanej firmy. Tamto serduszko mi się podobało, ale to chyba jednak jeszcze bardziej. Bardzo ciekawie wygląda ten motylek. Dobrze, że przyszyty, bo ma się wrażenie, że zaraz odfrunie :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, praca własnych rąk zawsze jest bezcenna :)A z tym motylkiem to miałam nosa ;)

   Usuń
 2. Bardzo fajne serduszka;) Oba bardzo mi się podobają;D W dodatku opisane w bardzo przystępny sposób, więc może się skuszę przy następnej okazji, bo na ten Dzień Matki prezent już zrobiłam;P A i też zdecydowanie podpisuję się po tym, że najlepszy prezent to ten zrobiony od serca przy pomocy własnych łapek:P

  OdpowiedzUsuń
 3. Widzę, że Ty też wcześnie zabierasz się za robienie prezentów. Ale nasze mamy mają jeszcze chociażby urodziny i imieniny, więc nie będziesz musiała czekać do przyszłego roku ;) Chętnie zobaczyłabym serduszko uszyte według mojego schematu, ale nie moimi rękami ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super serduszko, każda mama na pewno ucieszy się z takiego własnoręcznego prezentu. Moje na pewno nie wyszłoby takie ładne, ale może kiedyś spróbuję ;) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję :) Koniecznie musisz spróbować i to nie "kiedyś" tylko w najbliższej przyszłości. I nawet nie mów, że nie wyszłoby Ci ładne, bo wszyscy wiedzą, że zdolna z Ciebie kobietka :D

  OdpowiedzUsuń

Polub moją stronę na FB